Darmowa dostawa: powyżej 199PLN

Co to jest CBN?

Co to jest CBN?

Kannabinoid CBN jest produktem ubocznym degradacji THC. Jednak wbrew pozorom to wcale nie oznacza, że traci swoje właściwości – wręcz przeciwnie. Może okazać się, że CBN jest kannabinoidem, którego szukasz. Dowiedz się dlaczego! 

Czym jest CBN?

Kannabiol (CBN) powstaje, gdy THC się starzeje – jest produktem ubocznym jego degradacji. THC starzeje się w znaczącej ilości i naturalnie przekształca się w CBN (nawet 25% rocznie). 

Niekiedy CBN udaje się również wytworzyć, gdy THC podgrzewany jest do wysokich temperatur, na przykład podczas palenia. I choć kanabbinoid będący efektem procesu starzenia innej substancji nie brzmi zbyt zachęcająco, wiele ludzi decyduje się na spożywanie właśnie CBN. Wszystko dzięki ogromnej liczbie korzyści leczniczych, jakie niesie ze sobą jego przyjmowanie. 

Działanie CBN

Podobnie jak inne znane kanabinoidy, CBN wykazuje działanie prozdrowotne i terapeutyczne. Badania wykazały, że regularne przyjmowanie substancji może stymulować apetyt, łagodzić jaskrę i działać jako silny antybiotyk, co ma sens, biorąc pod uwagę jego bliski związek z THC. 

Prowadzone są też szeroko zakrojone badania nad działaniem CBN na wspomaganie leczenia u osób z ALS. W jednym z projektów naukowcy byli w stanie opóźnić wystąpienie ALS u myszy stosując CBN, jednak aby potwierdzić tę teorię należy najpierw przeprowadzić testy na grupie badawczej składającej się z ludzi. 

CBN a THC

Osoby zażywające CBN mówią o jego działaniu uspokajającym, jednak nie istnieje jeszcze zbyt wiele opracowań naukowych, które mogłyby poprzeć te spostrzeżenia. Wydaje się, że czysty CBN nie działa uspokajająco, jednak w połączeniu z THC może nabierać takich właściwości. Uznaje się, że połączenie THC i CBN to doskonała kombinacja dla osób zmagających się z bezsennością. 

Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności