Darmowa dostawa: powyżej 199PLN

Konopie - i ich historia

Konopie – i ich historia

Konopie to roślina, która od wieków jest wykorzystywana do różnych celów. 

Konopie należą do rodziny Cannabis sativa, do której należy też marihuana. Jednak w przeciwieństwie do marihuany, konopie zawierają tylko śladowe ilości psychoaktywnego związku THC i dlatego nie są uważane za narkotyk. Konopie od wieków były używane do produkcji lin, papieru i tkanin. 

W ostatnich latach wykorzystuje się je do produkcji oleju CBD, który jest popularnym naturalnym lekarstwem na różne dolegliwości.

Wykorzystanie konopi sięga starożytnych Chin, gdzie używano ich do produkcji żywności i leków. W Stanach Zjednoczonych konopie były uprawiane przez pierwszych osadników i stanowiły ważną roślinę uprawną w początkach istnienia kraju. 

Konopie były nawet używane jako waluta podczas Wojny Rewolucyjnej.

Pomimo swojej długiej historii konopie pozostawały w dużej mierze nielegalne w Stanach Zjednoczonych aż do 2018 roku, kiedy to ustawa Farm Bill zalegalizowała ich uprawę i wykorzystanie. 

Dziś konopie znów stają się popularną rośliną uprawną w Stanach Zjednoczonych, a wielu rolników chętnie wykorzystujedo różnych zastosowań.Konopie mają potencjał, by stać się ważnym graczem w amerykańskiej gospodarce, a ich legalizacja z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na wiele gałęzi przemysłu.

Początki konopi sięgają starożytnych Chin, gdzie wykorzystywano je do różnych celów, w tym do produkcji lin i tkanin. Konopie pozostawały ważną rośliną uprawną w Chinach aż do początku XX wieku, kiedy to zostały wyparte przez inne rośliny, takie jak bawełna.

Na Zachodzie konopie zostały wprowadzone w XVI wieku i szybko stały się ważną rośliną uprawną. W Stanach Zjednoczonych konopie były uprawianedo różnych celów, w tym do produkcji lin, papieru i tkanin. Konopie były też używane do produkcji żagli dla statków.

Wykorzystanie konopi zaczęło spadać na początku XX wieku, kiedy inne uprawy, takie jak bawełna, stały się bardziej dostępne. Przyjęcie Ustawy o podatku od marihuany w 1937 roku jeszcze bardziej zmniejszyło popyt na konopie.

Pod koniec lat 30. rząd Stanów Zjednoczonych uruchomił program pod nazwą Kampania „Konopie dla Zwycięstwa”, który zachęcał farmerów do uprawy konopi, by wesprzeć wysiłek wojenny. Jednak po zakończeniu wojny popyt na konopie znów spadł.

W ostatnich latach nastąpił ponowny wzrost zainteresowania konopiami. Konopie mogą być używane do wytwarzania różnych produktów, takich jak papier, tkaniny, liny i biopaliwa. Ponadto konopie są badane pod kątem ich potencjalnych korzyści medycznych.

Legalizacja konopi z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na amerykańską gospodarkę. Konopie mają potencjał tworzenia miejsc pracy i pobudzania przemysłu. Poza tym legalizacja konopi pomoże zmniejszyć naszą zależność od zagranicznej ropy.

Wykorzystanie konopi zaczęło spadać na początku XX wieku, kiedy ich uprawa stała się nielegalna w wielu krajach i pojawiły się syntetyczne zamienniki. Jednak w ostatnich latach zainteresowanie konopiami ponownie wzrosło, ponieważ są one postrzegane jako bardziej zrównoważona i przyjazna środowisku alternatywa dla innych upraw.Konopie są obecnie uprawiane w wielu krajach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach. 

Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności