Darmowa dostawa: od 149PLN

THC i THCV: czym są i czym się różnią?

THC i THCV: czym są i czym się różnią?

Kannabinoidy to wciąż wiele niewiadomych, jednak jedno jest pewne – im więcej wiemy, tym lepiej możemy dostosowywać preparat do indywidualnych potrzeb. 

Naukowcy nieustannie odkrywają kolejne działania terapeutyczne substancji chemicznych zawartych w konopiach. Jednym z niedawno odkrytych związków jest kannabinoid THCV, który oficjalnie został ogłoszony zdrowszą i bardziej bezpieczną alternatywą dla THC. Dlaczego? 

Czym jest THC?

THC to jeden z najbardziej znanych i najszerzej zbadanych kannabinoidów. Wielu kojarzy go przede wszystkim z właściwościami psychoaktywnymi, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że zakres działań THC jest znacznie szerszy. THC to nie tylko działanie narkotyczne, jest również silnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwutleniaczem. 

Działanie THC

Jednym z powszechnych i najczęstszych zastosowań THC jest łagodzenie bólu. Niektóre badania pokazują, że THC przynosi najwyższy poziom ulgi w bólu, eliminując alternatywy w postaci innych kannabinoidów. THC pomaga również w poprawie nastroju. 

Badania na zwierzętach wykazały, że substancja działa podobnie jak leki przeciwdepresyjne podnosząc nastrój i zapobiegając stanom lękowym. Lista schorzeń, w których leczeniu THC wykazuje pozytywne działanie jest długa, jednak zaliczają się do nich np.:

  • nudności
  • skurcze mięśni
  • zaburzenia snu
  • problemy z metabolizmem

Negatywne skutki przyjmowania THC

Należy zaznaczyć, że regularne i długotrwałe stosowanie THC może zwiększyć ryzyko występowania stanów lękowych lub depresji. 

Właściwości psychotropowe substancji mogą być dla niektórych silnie odstraszające. Skutki uboczne, takie jak splątanie psychiczne, krótkotrwała utrata pamięci, przesunięcia w percepcji czasu, podwyższone tętno, obniżona koordynacja ruchowa i napady lękowe mogą sprawić, że przyjmowanie THC będzie nieprzyjemnym doświadczeniem. 

Warto jednak zaznaczyć, że efekty uboczne występują tylko u niektórych przyjmujących substancję i często zmniejszają się, w miarę budowania tolerancji na THC. W wielu przypadkach działania niepożądane można również zniwelować łącząc THC z innymi kannabinoidami lub terpenami. 

THCV: co to jest?

THCV jest kannabinoidem wywodzącym się z tego samego łańcucha przemian co popularne THC, jednak ma nieco inną strukturę chemiczną i profil działania. Ta zmiana w strukturze chemicznej oznacza, że w przeciwieństwie do THC, THCV może działać bardziej jako bloker niż aktywator receptorów CB1, jednak dane zebrane wokół tej teorii wciąż nie są jednoznaczne. 

Wiadomo natomiast, że dzięki sposobie jaki wpływa na organizm: powoduje euforię, odprężenie i sprawia, że mamy więcej energii, może pomóc zablokować wywołujące stany lękowe działanie THC.

Działanie THCV

Chociaż THCV jest stosunkowo nowym kannabinoidem, wiemy już naprawdę wiele o jego możliwościach i działaniach terapeutycznych. Z danych naukowych wynika, że substancja chemiczna może pomóc:

  • w odchudzaniu – poprzez zmniejszenie apetytu i polepszenie pracy metabolizmu
  • w leczeniu cukrzycy – poprzez pomoc w kontroli poziomu cukru we krwi i produkcji insuliny
  • ze wzrostem nowych komórek kostnych i zapobiegać osłabieniu kości
  • w leczeniu Parkinsona – działając jako neuro-protectant 
Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności