Darmowa dostawa: od 149PLN

Ceny cudzoziemskich ziół. Ile kosztuje marihuana w Czechach i czy jest legalna

Ceny cudzoziemskich ziół. Ile kosztuje marihuana w Czechach i czy jest legalna?

Czechy na światowej mapie marihuany przedstawiają się jako kraj postępowy – dostęp do marihuany medycznej wprowadziły już w 2013 roku, ale mają kilka regulacji prawnych, o których warto pamiętać. Ile kosztuje marihuana w Czechach i czy wymaga recepty?

Trzeba pamiętać o tym, że Czechy, pomimo że są określane jako kraj postępowy, posiadają dobrze opracowane prawo dotyczące polityki antynarkotykowej – jej dostępność i regulacje są ściśle kontrolowane, a marihuana na użytek rekreacyjny nadal pozostaje nielegalna.

Dostęp do marihuany w Czechach i kary finansowe 

Nie można pominąć w kosztach marihuany tak ważnego tematu, jak regulacje prawne w przypadku jej posiadania, bo w Czechach posiadanie marihuany na użytek własny jest zdekryminalizowane, czyli nie jest przestępstwem, a wykroczeniem administracyjnym. Dotyczy to posiadania marihuany przez osoby dorosłe do 10 gramów lub uprawy do 5 roślin na własny użytek. W takich przypadkach może to skutkować mandatem do 600 euro

Trzeba pamiętać o tym, że wwożenie nielegalnej marihuany na teren Czech zza granicy jest niedozwolone. Zgodnie z czeskim prawem, posiadanie większej ilości narkotyków, ich sprzedaż lub produkcja są surowo karane.

Importowanie marihuany do kraju bez odpowiednich zezwoleń może być uznane za poważne naruszenie prawa, co skutkuje surowymi konsekwencjami prawnymi​, w tym karą więzienia.  

Inną sytuacją jest posiadanie marihuany zakupionej na receptę w Polsce. Osoby podróżujące z Polski do Czech i posiadające legalną marihuanę muszą posiadać zgodę Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

Ile kosztuje marihuana w Czechach?

W Czechach można kupić marihuanę legalnie tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza w elektronicznym systemie recept. Dla czeskich pacjentów jest ona refundowana do 90%, do 30 gramów i kosztuje średnio do 35 zł za gram.

W sklepach dostępne są również legalne produkty CBD z THC poniżej 1% (w Polsce do 0,3%). Powyżej tej wartości THC są już konopie indyjskie czarnorynkowe. Cena zakupu marihuany spoza oficjalnego obiegu to kwoty rzędu 35-55 zł za gram

Czechy aktualnie pracują nad udostępnieniem marihuany także w celach rekreacyjnych. Planowane zmiany miałby nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

W takiej sytuacji marihuana do użytku rekreacyjnego ma być dostępna w specjalistycznych sklepach kontrolowanych przez czeski rząd.

Pamiętaj, że najświeższe informacje i regulacje prawne dotyczące legalności marihuany w Czechach znajdziesz na stronach rządowych np. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czech.

Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności