Darmowa dostawa: od 149PLN

Automatycznie zapisany szkic

Czym jest medyczna marihuana?

  • Czym jest medyczna marihuana? 
  • Różnica między marihuaną leczniczą a marihuaną rekreacyjną
  • Medyczna marihuana – dla kogo i jak uzyskać receptę? 
  • Proces rejestracji na e-wizytę z lekarzem 
  • Działalność Konopnej Kliniki

Czym jest medyczna marihuana? 

Medyczna marihuana (Cannabis sativa L.) to gatunek rośliny z rodziny konopiowatych. Do terapii wykorzystuje się susz żeńskich kwiatostanów, w których głównymi substancjami aktywnymi są THC i CBD. Dzięki zawartości ponad 100 aktywnych kannabinoidów – związków oddziałujących na układ kannabinoidowy w organizmie człowieka, pozwala złagodzić objawy wielu chorób i dolegliwości bólowych o różnym pochodzeniu, przez co może korzystnie wpływać  na komfort życia pacjentów. 

Posiada wiele udowodnionych właściwości i wykazuje dużo mniej działań niepożądanych od tradycyjnych leków. Jakie składniki odpowiadają za działanie medycznej marihuany i jak dokładnie wpływa na organizm? Przede wszystkim THC i CBD. THC odpowiada za psychoaktywne działanie medycznej marihuany, które stosowane w odpowiednich dawkach i stężeniach jest bezpieczne. 

THC wykazuje silne właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, reguluje napięcie. Z kolei rolą CBD jest eliminowanie psychoaktywnego działania THC do odpowiedniego poziomu, reguluje sen, a także działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwlękowo i działa antydepresyjne.

Różnica między marihuaną leczniczą a marihuaną rekreacyjną

Uprawa konopi leczniczych  przebiega wyłącznie w certyfikowanych ośrodkach i pod restrykcyjnym nadzorem odpowiednich dla danego kraju instytucji. Marihuana medyczna, oprócz wysokiego poziomu THC, zawiera również wysokie stężenia innych kannabinoidów. Między innymi jest to CBN, CBD, CBG, CBC, THCV. 

Istotna jest różnica w składzie między marihuaną medyczną a “rekreacyjną”. W większości przypadków susz rekreacyjny jest zanieczyszczony pestycydami lub metalami ciężkimi z gleby ze względu na szybką uprawę w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Oprócz tego w marihuanie z czarnego rynku mogą znajdować się mieszanki leków, syntetyczne kannabinoidy niewiadomego pochodzenia, cukier, pleśń, talk, czy drobne opiłki szkła.

Medyczna marihuana – dla kogo i jak uzyskać receptę? 

Obecnie nie ma oficjalnej listy chorób, które mogłyby zakwalifikować pacjenta do leczenia medyczną marihuaną, jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od wielu różnych czynników. Jest jednak wiele dolegliwości, w których terapia medyczną marihuaną mogłaby okazać się pomocna. 

Do takich dolegliwości należą przede wszystkim: bóle różnego pochodzenia, stany zapalne, silne migreny, depresja, stany lękowe, zaburzenia snu, negatywne skutki uboczne występujące podczas leczenia nowotworów.  Medyczną marihuanę może uzyskać każdy pacjent, który po wywiadzie z lekarzem został zakwalifikowany jako osoba, u której terapia mogłaby przynieść pożądane efekty i pozytywnie wpłynąć na leczenie pacjenta i który otrzymał od lekarza receptę. 

Proces rejestracji na wizytę z lekarzem 

Proces rejestracji na wizytę jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilka minut. Rejestracja jak i wizyta odbywa się całkowicie online, co jest dodatkowym udogodnieniem dla pacjentów którzy cenią sobie swój czas lub dla tych, dla których dojazd do placówek medycznych może okazać się problematyczny. 

Jednym z podmiotów leczniczych specjalizujących się w terapii konopnej działających od dłuższego czasu na rynku jest konopnaklinika.pl. 

Na stronie głównej w  https://konopnaklinika.pl/ należy kliknąć przycisk “Zarezerwuj wizytę”  i wybrać dogodny termin konsultacji oraz wypełnić dane osobowe i formularz dotyczący dolegliwości. Lekarz specjalista skontaktuje się z pacjentem w wybranym wcześniej terminie. Po wizycie pacjent otrzymuje receptę mailowo, a kod do recepty zostaje przesłany w wiadomości sms. 

Działalność Konopnej Kliniki 

Konopna klinika to jedna z największych klinik świadczących usługi z zakresu terapii medyczną marihuaną w Polsce. Jej celem  jest prowadzenie usług na najwyższym poziomie i indywidualne podejście do każdego pacjenta, tak by każdy czuł się bezpiecznie oraz mógł znaleźć ukojenie swoich dolegliwości stosując indywidualnie dobraną terpię medyczną marihuana przez jednego z lekarzy specjalistów.

Czym jest medyczna marihuana?
Czym jest medyczna marihuana?

Marihuana jest rośliną budzącą bardzo wiele dyskusji i często skrajnych opinii i emocji. W Polsce od 2017 roku medyczna marihuana jest całkowicie legalna jako lek dostępny na receptę. Liczne przeprowadzone badania naukowe udowodniły, że konopie mogą znaleźć szerokie zastosowanie w medycynie ze względu na posiadanie szeregu właściwości leczniczych i terapeutycznych. Na jej terapeutyczie działanie wpływają przede wszystkim dwa główne składniki aktywne z grupy kannabinoidów – THC i CBD

W Polsce dostępnych jest kilka odmian medycznej marihuany, które dobrane indywidualnie  przez lekarza powinny przynosić oczekiwane rezultaty w leczeniu. W zależności od kombinacji substancji aktywnych dana odmiana leku będzie działać pobudzająco (takie działanie jest typowe dla szczepów sativa) lub odprężająco i relaksacyjnie (typowe dla szczepów indica). 

Do najczęstszych schorzeń, z którymi zgłaszają się pacjenci Konopnej Kliniki są:

Różnego pochodzenia dolegliwości bólowe

Właściwości przeciwbólowe konopi medycznych nie ograniczają się do jednego rodzaju łagodzenia bólu – mogą minimalizować odczuwanie różnego rodzaju bólu – od bólu głowy , mięśni i stawów po bóle kręgosłupa czy inne bóle towarzyszące pacjentom po wypadkach

Depresja 

Obecnie często spotykanym problemem i nazywaną chorobą XXI wieku jest depresja. Szybkie tempo życia, natłok obowiązków, stres i niepewna przyszłość sprawiają, że walka z depresją staje się jednym z priorytetów. Medyczna marihuana działaniem zbliżona jest do antydepresantów, przywracając równowagę pomiędzy neuroprzekaźnikami. 

Stres

Lecznicza marihuana wykazuje działanie łagodzące uczucie niepokoju i stresu. Ma także właściwości rozluźniające. Receptory układu endokannabinoidowego obecne w organizmie każdego człowieka  są bezpośrednio lub pośrednio związane z procesami zachodzącymi w układach dokrewnym i nerwowym, które odpowiedzialne są za fizjologiczną reakcję na stres.

Migreny

Łagodzenie silnych bólów głowy i migren za pomocą medycznej marihuany jest dobrze znaną praktyką. Medyczna marihuana to dla wielu pacjentów bezpieczne rozwiązanie, pozwalające ograniczyć silne leki przeciwbólowe, które nie przynoszą pożądanych skutków.

Zaburzenia snu 

Badania naukowe dowodzą, że kannabinoidy znajdujące się w marihuanie mogą stymulować naturalną aktywność mózgu, regulować zegar biologiczny i zapewniać lepszy sen. Medyczna marihuana pozytywnie wpływa na przebywanie w stanie głębokiego snu, który jest najważniejszy dla naszego organizmu ze względu na regenerację.

Urazy sportowe i bóle mięśni

Kannabinoidy wykazują silne działanie przeciwzapalne, a większość objawów bólu przewlekłego jest spowodowana właśnie stanem zapalnym. Z tego powodu wiele grup sportowców opowiada się za przyjmowaniem medycznej marihuany, która zdecydowanie wpływa na łagodzenie bólu u sportowców i jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym. 

Obecnie nie ma oficjalnej i zamkniętej listy chorób, które mogłyby zakwalifikować pacjenta do leczenia medyczna marihuaną, jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od wielu różnych czynników. Jest jednak wiele dolegliwości, w których terapia medyczną marihuaną mogłaby okazać się pomocna. Oprócz wymienionych powyżej terapia medyczną marihuaną łagodzi skutki uboczne występujące podczas leczenia nowotworów, zaburzenia snu, drgawki, anoreksja, padaczka, stwardnienie rozsiane, zapalenie mięśni i stawów, jaskra, napady niepokoju, choroba Parkinsona, astma i wiele innych. 

Jeśli nie jesteś pewny/a czy kwalifikujesz się do leczenia medyczną marihuaną na stronie konopnaklinika.pl możesz dokonać bezpłatnej kwalifikacji. 

3 comments

  1. […] sprzedaży, nabywania i posiadania rekreacyjnej marihuany w Niemczech. Przypomnijmy, że medyczna marihuana jest w tym kraju legalnym lekiem na receptę od 2017 […]

  2. […] dla których ludzie decydują się przyjmować substancje pochodzenia konopnego, takie jak medyczna marihuana. W badaniach nad konopiami i stresem naukowcy odkryli nawet, że spożycie konopi może powodować […]

  3. […] psychoaktywny kannabinoid konopny, włączane jest do grona psychoplastogenów.  W kontekście medycznej marihuany, często mówi się o mikrodawkowaniu THC u pacjentów i pacjentek, które chcą uniknąć efektu […]

Comments are closed.

Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności