Darmowa dostawa: od 149PLN

Z plonu do suszu - ile gramów marihuany można zebrać z jednego krzaka

Z plonu do suszu – ile gramów suszu marihuany można zebrać z jednego krzaka?

Na pytanie, ile gramów suszu marihuany można zebrać z jednego krzaka nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale przedstawimy wybrane zmienne, które mogą mieć wpływ na plony marihuany i ostateczną ilość suszu z danej rośliny. Trzeba pamiętać, że sposób jej uprawy oraz warunki, które zostaną jej zapewnione to nie jedyne czynniki wpływające na końcową ilość produktu. 

Celem każdego hodowcy konopi jest zapewnienie maksymalnych warunków wzrostu, co jednocześnie przyniesie maksymalizację upraw, czyli zwiększenie ilości suszu z jednej rośliny. Najlepsze warunki uprawy marihuany to te, które uwzględniają wszystkie czynniki niezbędne do rozwoju krzaka. Co więcej, istnieje wiele zaleceń dla konkretnych gatunków roślin.  

Dobre warunki przekładają się na efektywność uprawy marihuany

Uprawa marihuany jest zbliżona do wielu innych upraw – wiele zależy od odmiany rośliny (np. odmiany automatycznie kwitnące zwykle wytwarzają mniejsze pąki w porównaniu do odmian fotoperiodycznych), ale też dbałości o samą hodowlę. Przez dbałość o hodowlę marihuany rozumiemy jakość stosowanych nawozów, sposoby dostarczania światła, idealną ilość wody, stężenia CO2, przycinania krzaka marihuany czy tzw. treningu, który prowadzony w odpowiedni sposób może przynieść bogate zbiory. Szczęśliwie marihuana nie jest rośliną kapryśną i po korekcji pewnych czynników możemy zwiększyć jej plon nawet dwukrotnie. 

W uprawach kontrolowanych hodowcy wykorzystują różne metody obliczeniowe, które pomagają zaplanować efektywność zbiorów. W uprawach amatorskich to bardziej przewidywanie przyszłości i nauka metodą prób i błędów. Natomiast orientacyjny efekt będzie uzależniony od zaangażowania hodowcy.

Ciężar właściwy plonu może różnić się w poszczególnych krzakach. Możemy przyjąć, że pojedyncza roślina może wyprodukować średnio około 1000 gramów mokrych pąków, co przekłada się na około 180 gramów suszu.

Marihuana indoor czy marihuana outdoor? 

Miejsce uprawy to kolejna ze zmiennych, która w połączeniu z wcześniej wymienionymi czynnikami ma wpływ na wydajność zbiorów marihuany. Krzaki w uprawie indoor są mniej efektywne, natomiast marihuana outdoor pozwala na uzyskanie większego plonu. 

Jest to związane z ekspozycją na światło i odpowiednimi warunkami do rozrostu systemu korzeniowego – rośliny w produkcji zewnętrznej mają możliwość solidnego ukorzeniania się, co sprzyja pozyskiwaniu substancji odżywczych z gleby i ich rozrostowi ku górze. W czasie energicznego wzrostu są w stanie wytwarzać większą liczbę pąków.   

Ile gramów marihuany można zebrać z jednego krzaka?

W hodowli zamkniętej trzeba liczyć się z tym, że plon z jednego krzaka może wynosić pomiędzy 50 a 250 gramów suszu, w produkcji zewnętrznej zbiór marihuany może przynieść od 100 gramów do 350 gramów suszu.

Warto pamiętać o tym, że są to wartości orientacyjne i jak wspomnieliśmy wcześniej, trudno obliczyć ich ostateczny wynik biorąc pod uwagę wszystkie zmienne. 

Masz pytania?

Na każdym etapie Twojego zamówienia służymy pomocą.

Zwroty

To nie problem, skontaktuj się z nami.

Zdrowie Klienta

Analizujemy badania produktów firm współpracujących.

Zaufane płatności